SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 1092203
*
nr 109 2203
KANNA
Pläter, H19
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/1 11:14:56
1
600 kr
7/1 10:03:59
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
KANNA
nr 109 2203
KANNA
Pläter, H19
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/1 11:14:56 | 1 | 600 kr |
7/1 10:03:59 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41